Šilų kultūros centras


Adresas: Beržų g. 2A, Šilai, Šilų sen., Jonavos r.

Renginių organizatorė: Rūta Liutkevičienė, tel. (8 658) 02683, el.p rutatarleckaite@gmail.com

Šilų seniūnija, kuri ribojasi su Jonavos miestu, turi 1907 gyventojus. Šilų kultūros centras aptarnauja apie 1000 Šilų gyvenvietės ir aplinkinių kaimų gyventojų.

Seniūnijoje yra 5 piliakalniai. Pačioje Šilų gyvenvietėje - Paberžės piliakalnis, kur organizuojami masiniai bendruomenės renginiai. Nuo Lokėnėlių piliakalnio (prie kelio Jonava-Ukmergė) atsiveria nuostabūs Lokės tvenkinio vaizdai, čia organizuojamos šiliečių vaikų, vietos gyventojų išvykos, atvyksta poilsiautojų iš aplinkinių kaimų.

Kultūros centras įsikūręs prie seniūnijos, naujai rekonstruotose patalpose naudojasi 40 vietų žiūrovų sale ir darbo kabinetu.

Mėgėjų meninės veiklos kolektyvai

Informacija ruošiama

Renginiai

Organizuojant renginius, glaudžiai bendrabarbiaujama su seniūnija, bendruomene bei kaimo biblioteka. Šiliečiai pamėgo savo kaimo tradicinius renginius, gausiai į juos renkasi, dalyvauja organizaciniuose darbuose. Daug žiūrovų sutraukia koncertas Nepriklausomybės dienai paminėti, kurio metu pasirodo ne tik Šilų kultūros centro meninės veiklos kolektyvai, bet ir mamos su savo mažaisiais „artistais".

Kkaimo žiemos šventė „Žiemos glėby", kurios metu organizuojamos įvairios rungtys, sportinės varžybos, „lobio" paieškos, kūrenami laužai.

Vaikai visada laukia šventės „Siūsim vasarai suknelę", kuri vyksta Paberžės piliakalnyje. Renginio metu žaidžiama, rungtyniaujama, klausomasi svečių kolektyvų koncertėlio, kasmet tikimasi ledų „lietaus".

Pati masiškiausia šventė – Valstybės diena Paberžės piliakalnyje. Į šį renginį atvyksta jonaviečiai, giminės ir kaimynai, vyksta sporto varžybos, renkamas šventės galiūnas, koncertuoja meninės veiklos kolektyvai bei profesionalūs atlikėjai, šventės proga išleidžiamas laikraštis „Šilų aidai".

Vakaronė „Tie metai, tartum upės" skirta Pagyvenusių žmonių dienai paminėti. Renginyje naudojama filmuota medžiaga apie seniausius seniūnijos gyventojus, kasmet sukuriamas filmas „Šilų ilgaamžiai" (jau surinkta virš 20 senolių prisiminimų, seniausia - 98 metų amžiaus šilietė).

2011 m. Kultūrnešio šventės metu Šilų kultūros centro renginių organizatorė Danutei Kasparavičienė apdovanota nominacija „Už kaimo tradicijų fiksavimą ir kaupimą".

Adventinėje vakaronėje „Ramybė atkelia vartus" prisimenamos senolių advento tradicijos, klausomasi kunigo dvasinių pamąstymų apie advento prasmę, sėdama prie „bendruomenės" stalo, kalbamasi apie praeinančius metus, dalinamasi rūpesčiais ir džiaugsmais.

Netrūksta Šilų gyventojams ir kitokių renginių: šeimos su vaikais dažnai susirenka į įvairias popietes (gamina žaislus ir puošia kaimo kalėdinę eglę, mini sausio 13-osios įvykius, puošia krūmą, minėdami Žemės dieną, mokosi kiaušinių marginimo meno, fotografijos paslapčių ir t.t.), vyksta įvairios viktorinos, vaikų popietės, diskotekos, kasmet Aklojo ežero bendruomenei padedama organizuoti Oninių šventę.