Renginio data:

2021-08-08

Laikas:

19:00 - 20:30

Renginio vieta:

Joninių slėnis

Iki renginio liko:

Bilieto kaina:

Įėjimas nemokamas. Būtina išankstinė registracija tel. 8 611 49642 nuo liepos 26 dienos. Vietų skaičius ribotas.

Informacija:

(8 611) 496 42

Kasos darbo laikas:

Bilietų prekyba vykdoma tik internetu!

Jonavos miesto šventė. Pažaislio muzikos festivalis – „Operos magija“

Jonavos miesto šventė. Pažaislio muzikos festivalis – „Operos magija“

Renginio aprašymas

Atlikėjai

LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
Meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas

KAUNO VALSTYBINIS CHORAS
Meno vadovas ir vyr. dirigentas Robertas Šervenikas

Solistai:
JŪRATĖ ŠVEDAITĖ (sopranas, Lietuva-JAV)
KRISTIAN BENEDIKT (tenoras)
Dirigentas MODESTAS PITRĖNAS

Programoje
Gražiausios Amilcare Ponchielli operos „Lietuviai“ ištraukos

 

Įėjimas nemokamas. Būtina išankstinė registracija tel. 8 611 49642 nuo liepos 26 dienos. Vietų skaičius ribotas.

Tradiciniu tapusiame Pažaislio muzikos festivalio koncerte Jonavos Joninių slėnyje šiemet skambės gražiausios Amilcare Ponchielli operos „Lietuviai“ ištraukos. Sulaukusi sėkmės per premjerą Milano teatre „La Scala“ 1874 metais, vėliau ši opera buvo atlikta įvairiuose kituose Italijos miestuose, netgi Buenos Airėse ir Čikagoje.

Kodėl Giuseppe’s Verdi amžininkas ir Giacomo Puccini mokytojas Amilcare Ponchielli sukūrė operą, pavadintą „Lietuviai“? Tai vis Adomo Mickevičiaus, kurio poema „Konradas Valenrodas“ pateko į rankas vienam iš „Riccordi“ leidyklos libretistų, nuopelnas. Įtikintas poemos grožiu ir tinkamumu operos libretui, garbusis Casa Riccordi pavedė libretą parašyti Antonio Ghislanzoni (žinomam kaip G. Verdi operos „Aidos“ libretistui), o muziką – A. Ponchielli. XIX a. italų operos kūrėjas išaukštino lietuvių tautą kaip drąsią ir didingą, kuriai tėvynės laisvė brangesnė už gyvybę.

Tikime, kad ekspresyvi bei melodinga operos fragmentų muzikos tėkmė atsiskleis visomis spalvomis atliekama išskirtinių atlikėjų – soprano Jūratės Švedaitės ir tenoro Kristian Benedikt bei Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro, diriguojant maestro Modestui Pitrėnui.

Koncertuose tik sėdimos vietos, galimybių pasas nereikalingas. Klausytojai uždarose erdvėse viso renginio metu privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines kaukes ar respiratorius, atvirose erdvėse vykstančiuose renginiuose rekomenduojama dėvėti kaukes. Klausytojai visų renginių metu privalo sėdėti biliete nurodytoje vietoje. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.

Dalintis Facebook: