Pasodintas  ąžuoliukas Lietuvos dainų šventės šimtmečiui

2024-ieji - šimtmetį mininčios Lietuvos Dainų šventės „Kad giria žaliuotų“ metai

Šventiniai renginiai prasidėjo jau metų pradžioje. Kovo 9 dieną į Jonavą atkeliavo Dainų šventės žygis per Lietuvą. Mūsų mieste žinią apie artėjančią Dainų šventę skelbė kolektyvai iš Lazdijų, Ukmergės, Kauno rajono, Kėdainių bei Jonavos. Žygio simbolis – inkilas. JKC aikšte papuošią maži inkiliukai ant kurių yra užrašai su mūsų rajono kolektyvų, vykstančių į Dainų šventę, pavadinimais. Didesni - atvežti mūsų kaimyninių rajonų kolektyvų ir pats didžiausias, čiulbantis ir skambantis inkilas jaukiai įsikūrė aikštėje prieš Kultūros centrą inkilų instaliacijoje. Inkilų instaliacija šioje aikštėje iki pat liepos mėnesio skleis žinią apie Lietuvos Dainų šventę.
Į šimtmečio Dainų šventę iš Jonavos vyksta 19 kolektyvų ir trys pavieniai atlikėjai. Viso į šventę vežame arti 400 dainininkų , šokėjų ir muzikantų.
Iš jų :
2 chorai, 1 vokalinis ansamblis, 1 teatras, 1 pučiamųjų orkestras ir 1 liaudiškos muzikos ir šokių ansamblis , 7 folkloro kolektyvai ir 5 šokių kolektyvai bei trys šaunūs muzikantai: Alvydas Kurkuzinskas, Danielius Jakubauskas ir Bronius Kaminskas.
Jonavos kultūros centrą 2024 metų Lietuvos Dainų šventėje atstovaus net 13 kolektyvų.
Šiandieną mes pasodinsime ąžuoliuką, skirtą Lietuvos dainų šventės „Kad giria žaliuotų“ šimtmečiui paminėti.
Dainų švenčių tradicija, kaip ir žaliuojantis medis, turėjo pergyventi įvairius laikotarpius, taip pat negandas ir sunkumus. Džiaugiamės, kad, nepaisant nieko, mūsų noras dainuoti lietuviškas dainas ir šokti liaudies šokius išliko ir liks, tikime, labai ilgam.