Sausio 13-osios minėjimas „Prie laisvės aukurų“

Sausio 13-ąją, penktadienį, prie paminklo Jonavos krašto laisvės kovotojams, vyko minėjimas, skirtas pagerbti Lietuvos laisvės gynėjų atminimą.

Renginys prasidėjo Jonavos kultūros centro moterų vokalinio ansamblio „Presto“ kūriniu „Baltas paukštis“, kurio metu Jonavos Senamiesčio gimnazijos šokių studijos „Juventa“ merginos bei Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo pėstininkų bataliono kariai degė aukuriukus, skirtus pagerbti 14 žuvusiųjų. Kartu su soliste Elvija Zvicevičiūte susirinkusieji giedojo Tautišką giesmę, o vėliau nuaidėjo 3 salvės: už Sausio 13-osios aukas ir jų artimuosius, už pokario partizanus, rezistencijos dalyvius ir visus Lietuvos laisvės gynėjus bei už lietuvių tautą ir laisvą Tėvynę Lietuvą. Miesto meras Mindaugas Sinkevičius savo kalboje linkėjo vienybės, o Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos valdybos pirmininkė Jonavoje Irena Tamoševičienė džiaugėsi, jog ateinančios kartos prisimena, kad tą naktį žuvo drąsiausieji Lietuvos laisvės gynėjai. Muzikinius kūrinius dovanojo vaikų pop grupė „Šuldu Buldu“ ir vokalinė-instrumentinė grupė „Pinavija“. Paskutinis moterų vokalinio ansamblio „Presto“ kūrinys „Bažnytėlėj debesų“ buvo skirtas ne tik visiems, kovojusiems už Lietuvos laisvę, tačiau ir sausio 12 d. anapilin iškeliavusiam muzikantui, žmogui-orkestrui, garsėjusiam muzikiniais rekordais ir prisidėjusiam prie ne vieno kultūros centro organizuoto renginio Antanui Kirvelevičiui.

Ačiū tariame visiems susirinkusiems pabūti drauge ir pagerbti žuvusiųjų už mūsų laisvę atminimą. Taip pat nuoširdžiai dėkojame laidojimo namams „Užuojautos namai“ už elektros prieigą.