Jonava įžiebė pagrindinę miesto eglę

Kai miestą apgaubė tamsa, o snaigės krito lyg iš pasakos – atgijo senamiestį sergintis Žibinčius, kuris atėjo uždegti kuo daugiau žiburių.


Tik šįkart jo misija buvo nepaprasta. Vienam nykštukui nutiko nelaimė: jo širdyje trūko gėrio, kuriuo jis galėtų dalintis su kitais, juk nykštukų darbas yra stebėti vaikų elgesį ir perduoti viską Kalėdų Seneliui. Kartu su Žibinčiumi (Andrius Šukutis) nykštukui į pagalbą atskubėjo Lapė (akt. Gelmė Ivanauskaitė), Vilkas (akt. Vincentas Užalovičius), dainą dovanojo Jonavos kultūros centro vaikų dainavimo studija „Natukai“ (vad. Solveiga Maslauskaitė), o šokius – šiuolaikinių šokių grupė „Contempo“ (vad. Vilma Širkaitė) ir gatvės šokių kolektyvas (vad. Giedrius Bubinas ir Augustė Navickaitė). Tačiau tik tuomet, kai susirinko gausus būrys dalyvių ir atėjo Meras – Žibinčiui pavyko ir įžiebti gėrį piktojo nykštuko širdyje, ir uždegti pagrindinę miesto eglę. Kadangi Žibinčiaus galios yra labai stiprios, įsižiebė ir miesto gražintojų – Jonavos paslaugų – eglutė Joninių slėnyje. Šventiniams fejerverkams spalvinant dangų visi susirinkusieji atliko bendrą kūrinį – dainą „Uždegam Kalėdas“.
Kartu dainuoti ragino atlikėja Iglė ir grupė „Biplan“, tad susirinkusiems tikrai nebuvo šalta, nes šildė gera muzika bei laikas drauge.
Šventės dalyviai turėjo galimybę pasidekoruoti kalėdinį žaisliuką, kurį paruošė įmonė „Engrava“, parašyti laišką Kalėdų Seneliui, išsiųsti atvirlaiškį, pasivaišinti gardžia kakava, o Ramybės skvere ne tik pasigrožėti įmonių ir organizacijų sukurtomis eglutėmis, tačiau ir pasivažinėti kalėdiniu elektromobiliu.
Uždekime Kalėdas savo namuose, širdyse ir kasdienybėje!