Žiemos šauktuvių šventė „Ožys ilgaragis

Kol pirmasis sniegas dar nespėjo užkloti žemės, Jonavos kultūros centre skubėta atšvęsti tradicinę žiemos šauktuvių, arba, Baltojo oželio šventę „Ožys ilgaragis“.

Įsijautę į piemenukų kailį, vaikų folkloro ansamblio „Ramtatukai“ dalyviai demonstravo piemenėlių folklorą: garsiai traukė dainas, žvangino, tarškino ir pūtė įvairiais instrumentais bei kvietė prisijungti prie šokių. Prisimindami senąsias vaikų liaudies tradicijas, vaikai atliko ir kitą svarbų darbą– oželio apvedimo apie beržą apeigą.
Nors ši šventė kasmet būna labai jauki ir linksma, tačiau šiemet atmosfera buvo ypatingai pakili, mat vaikų folkloro ansamblis „Ramtatukai“ šventė savo dešimtąjį gimtadienį! Apie ilgą nueitą kelią priminė parodytas filmukas bei ekrane besikeičiantys foto kadrai iš dešimtmetį trukusios „Ramtatukų“ veiklos.
Jubiliejiniame gimtadienyje netrūko svečių, nuoširdžių padėkos žodžių ir, žinoma, dovanų! Už jaunosios kartos ugdymą ir sėkmingą koncertinę veiklą ilgametei ansamblio vadovei Loretai Ratautienei dėkojo Jonavos kultūros centro direktorius Sergejus Jefimenka, o centro etnokultūros specialistė Jovita Rutkauskaitė palinkėjo mažiesiems ir toliau su meile puoselėti vaikų folklorą. Padėkų negailėjo ir ansambliečių tėveliai bei veiklą ansamblyje jau pabaigę, buvę „Ramtatukų“ ugdytiniai. Jaunąją kartą pasveikinti atėjo ir Jonavos kultūros centro folkloro ansamblis „Laduta“, daina palinkėjęs „gyvuoti ilgiausius metus“. Koncertinę programą dovanojo Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijos jaunimo folkloro ansamblis „Dobilia“ ir jų vadovė Inga Petrikonienė.
Sveikiname vaikų folkloro ansamblį „Ramtatukai“ su 10-uoju gimtadieniu! Linkime Jums klestėti, augti, su meile skleisti folklorą ir turtinti mūsų Jonavą!