Tarptautinės muziejų nakties renginiai

Tarptautinės muziejų nakties renginiai

Gegužės 19 dieną Jonavos r. savivaldybės kultūros centro krašto muziejus tradiciškai  jungėsi į tarptautinę muziejų nakties akciją  ir nuo pat ryto iki vėlyvo vakaro buvo šurmuliuojantis ir atviras lankytojams.  Šių metų akcijos Lietuvoje tema  - „Modernėjanti Lietuva“, todėl ir Krašto muziejuje vyko susitikimai su žymiais kultūros veikėjais, kurių metu buvo analizuojamos Lietuvos moderniosios kultūros aktualijos, šiuolaikinio žmogaus tapatybės problematika, vyko diskusijos, filmo peržiūra.

12 val. vyko profesoriaus, aktoriaus, režisieriaus, Klaipėdos jaunimo teatro vadovo Valentino Masalskio paskaita ir forumo teatro dirbtuvės. Į susitikimą su šia išskirtine asmenybe susirinko pilna salė lankytojų, aktyviai įsitraukė į forumo teatro dirbtuves ir diskusiją, kartu su profesoriumi analizavome kartų kultūrinius skirtumus, būdus, padėsiančius skirtingoms kartoms geriau suprasti viena kitą. Pasak V. Masalskio, kultūra yra visa, kas sukurta žmogaus ir ji nuolat kinta, todėl neteisinga teigti, jog dabartinis jaunimas elgiasi blogai ar praranda pamatines vertybes, jo nuomone, jaunoji karta elgiasi tiesiog kitaip negu vyresnieji, nes auga jau kitoje kultūrinėje terpėje, prie kurios turi prisitaikyti. Tad tėvai neturėtų stengtis jų spausti į jų supratimu „teisingus“ rėmus, nes tėvų ir vaikų supratimai sąlygoti skirtingų kultūrų.

14 val. vyko susitikimas su aktore bei režisiere Janina Lapinskaite. Ji pristatė savo filmą „Venecijaus gyvenimas ir Cezario mirtis“. Filmas apdovanotas Spaudos prizu Tarptautiniame naujojo dokumentinio kino festivalyje „Flahertiana“ Permėje (Rusija), Televizijos prizu Tarptautiniame Avancos kino festivalyje (Portugalija), pripažintas geriausiu Baltijos šalių filmu Tarptautiniame kino forume „Arsenals“ Rygoje (Latvija). Filmo herojus – kaimo keistuolis, tautodailininkas, medžio drožėjas Venecijus Jočys, 1999 m. Liongino Šepkos premijos laureatas. Jį išgarsino ne tik režisierės Janinos Lapinskaitės filmas, bet ir itin originali akcija. Stojimo į Europos Sąjungą dieną, kai šalies gyventojai buvo kviečiami vienu metu įjungti visas šviesas, Venecijus, kad Lietuva geriau būtų matoma iš kosmoso, sudegino savo kluoną. Penktą dešimtį bebaigiantis Venecijus Jočys tuštėjančiame savo ūkyje bando prisijaukinti vienatvę, kaip prisijaukino ir šios vienatvės liudininką paršelį Cezarį.

Tarptautinės muziejų nakties renginius vainikavo vakaro koncertas. Nuo 17 val. aikštėje prie miesto laikrodžio koncertavo Jonavos gatvės muzikos dienos atlikėjai, vėliau savo koncertines programas atliko dvi žavios ir talentingos atlikėjos Bjelle ir Monika Juškevičiūtė. Šių atlikėjų muzika aikštę pavertė išties jaukia vieta, kurioje akimirkai sustojo laikas.