Jubiliejinė paroda „Žaidžiančio žmogaus žaidimai“

Paskutinį sausio penktadienį Kultūros centro meno galerijoje buvo atidaryta menininko Vladimiro Nikonovo (Remarko) jubiliejinė darbų paroda „Žaidžiančio žmogaus žaidimai“. Parodoje eksponuojami 35 darbai, sukurti 1993–2021 metais.

Vladimiras Nikonovas – savamokslis, daugiaplanis menininkas, išbandęs jėgas fotografijoje, tapyboje ir skulptūroje. Vladimiras Nikonovas yra surengęs ne vieną personalinę parodą Lietuvoje ir užsienyje, dalyvavęs septyniuose Jonavoje vykusiuose šiuolaikinio meno forumuose „Homo ludens“. Forumo metu sukurtos jo skulptūros ir dabar puošia Jonavos miestą.

Vladimiro tapyba pasižymi įdomiu spalviniu koloritu, faktūriškumu, dvelkia savotišku estetizmu ir lyrika. Menininko kūrybai tai pat būdingi eksperimentai su netradicinėmis meno raiškos priemonėmis, mechaninių prietaisų dalių, buities rakandų utilizavimas. Naudodamas juos jis žaidžia su pagrindiniais vaizduojamojo meno principais: kompozicija, forma, spalvomis. Savo fantazijas menininkas perkelia į realių ir mistinių būtybių formas. Jos kruopščiai tobulinamos ir šlifuojamos, kol galiausiai nugula ant netikėtų paviršių: lentų, plokščių, metalo lakštų – ir virsta asambliažais. JKC meno galerijoje pristatoma arti dvidešimties menininko kurtų asambliažų.

Parodos Jonavoje atidarymas sutapo su gražiu Vladimiro jubiliejumi, tad Jonavos kultūros centro bendruomenė nuoširdžiai sveikina menininką ir linki kūrybinio įkvėpimo, ieškojimų, atradimų ir asmeninės laimės.