Į Niekados šalį – laisviems ir drąsiems

Profesionalaus šokio meno sklaidos projektas „PROmetėjas“ atkeliauja į Jonavą, kur jau šį sekmadienį Jonavos kultūros centre bus nemokamai rodomas Šeiko šokio teatro spektaklis „Mano Piteris Penas“. Pažymint naujų mokslo metų pradžią kūrėjai kvies stebėti Piterio Peno istoriją ir keliauti į XXI amžiaus Niekados šalį. Spektaklyje pasakojama apie atsisveikinimą su vaikyste, priėmimą greta esančio ir mūsų pačių viduje gyvenančio kito. O kartu su Šeiko šokio teatro trupe pasirodo ir Julius Jurevičius, turintis Dauno sindromą.

Jurevičiui šokis yra visas gyvenimas, o jei kasdienybėje pašnekovas sunkiai jį supranta – tai ką nori pasakyti, jis gali apibūdinti judesiais. Jo mama pasakoja, kad vos išgirdęs jam patinkančią muziką, Julius nuščiūva, pasikeičia jo žvilgsnis, emocija: „Tuomet jis gali viską palikti ir šokti, jis negali suvaldyti kūno, o jeigu tą akimirką negali šokti, tai bent linguoja ar spragsi pirštais. O šokdamas atveria savo sielą, tampa atviras ir laisvas.“ Apibūdinti šokio judesiais jis gali kiekvieną emociją, o šokis jam – tarsi antrasis kvėpavimas: „atimk galimybę šokti ir išgyventi muziką, atimsi pagrindinį gyvenimo džiaugsmą...“ – dalinasi Genovaitė Jurevičienė. Moteris teigia, jog šokdamas spektaklyje Julius kviečia kiekvieną išdrįsti būti savimi, išsilaisvinti, džiaugtis gyvenimu, o svarbiausia – mylėti žmones, kokie jie bebūtų.

 

„Mano Piteris Penas“ spektaklio erdvė - kažkur tarp fantazijos ir realybės, kur būrys šokėjų ir keturi violončelininkai kuria asociatyvų pasakojimą apie šiuolaikinį Piterį Peną, kurio pagrindas – dviejų jaunuolių kelionė suaugusiųjų pasaulio link. Šokiu ir muzika čia perteikiamos paauglystėje ypač aktualios jaunuolių tarpusavio santykių peripetijos, jauno žmogaus bandymai ir (ne)noras suaugti, vidinių atskaitos taškų paieškos. Keliamas klausimas, kada pasiekiama branda: ar išsikovojus vietą tarp išrinktųjų, ar tuomet, kai sugebi besąlygiškai priimti kitą, kitokį ir patį save?

 

Šeiko šokio teatro spektaklis „Mano Piteris Penas“
Jonavos kultūros centre rugsėjo 5 d. (sekmadienį) 17:00 val.
Renginys nemokamas.

Šis spektaklis – tai profesionalaus šokio meno sklaidos projekto „PROmetėjas” dalis. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.