Užusalių kultūros centras


Adresas: Taikos g. 30, Užusalių k., Užusalių sen., Jonavos r. el.p.uzusaliukc@gmail.com.

Renginių organizatorė: Laurita Puškova

Meno vadovas: Romualdas Petkevičius, tel.(8 699) 66682

Užusalių seniūnijos teritorija užima 8103 ha, iš jų 48 proc. sudaro miškai, 36 proc. - žemės ūkio naudmenos, 16 proc. - vandenys ir kitos paskirties plotai. 2010-12-01 duomenimis, seniūnijoje gyvenamąją vietą deklaravo 2463 gyventojai.

Seniūnijoje yra 28 kaimai, didesni iš jų: Išorai (468 žmonės), Kalnėnai (242), Sviloniai (123), Krėslynai (118), Girininkai II, Veseluvka (80). Seniūnijos teritorijoje yra 11 sodų bendrijų. Didžiausias kaimas ir seniūnijos centras – Užusaliai (813 gyventojų). Lankytinos vietos: Užusalių stačiatikių Šv. Aleksandro Nevskio cerkvė, vienas iš didžiausių Lietuvos upių akmuo – Gaidelis.

Mėgėjų meninės veiklos kolektyvai

Liaudiška kapela (vad. Romas Petkevičius) dažnai koncertuoja seniūnijos, rajono renginiuose. Kapelos repertuarą sudaro lietuvių liaudies kūriniai. Kolektyvas kasmet dalyvauja rajoninėje derliaus šventėje „Gausybės ragas", o kaimo kapelų, folkloro ansamblių ir pavienių atlikėjų šventės „Trenk polkutę" 2008 m. varžytuvėse laimėjo III vietą.

Folkloro ansamblis (vad. Vitalija Šatkienė) propaguoja Aukštaitijos regiono dainas ir šokius. Kolektyvas koncertuoja rajono seniūnijose, dalyvauja rajono folkloro ansamblių, liaudiškų kapelų ir pavienių atlikėjų šventėje varžytuvėse „Trenk polkutę". 2013 m. šiame konkurse ansamblis užėmė III vietą.

Mėgėjų meninė veikla vienija ir profesionalius atlikėjus, tad Užusalių kultūros centro koncertų metu skamba ir profesionali klasikinė muzika: kūriniai smuikui ir fortepijonui, smuikui ir akordeonui, birbynei.

Renginiai

Bendradarbiaujant su mokykla ir bendruomenės centru, Kultūros centre organizuojamos kalendorinės, valstybinės, tradicinės ir valstybinės šventės. Užgavėnių karnavalo „Šalta žiema šalin eina" šventė pradedama kviečiant Kalnėnų kaimo gyventojus prie laužo, kur vyksta Lašininio ir Kanapinio kova, įvairios varžybos, Gavėno deginimo apeigos, skamba dainos, organizuojami žaidimai.

„Kaziuko kermošius" organizuojamas Išorų gyvenvietėje - nuo pat ankstaus ryto kviesliai važinėja "Kaziuko taksi" po gyvenvietę ir kviečia visus į šventę, kur šurmuliuoja prekybininkai, savo darbų parodas-pardavimus organizuoja tautodailininkai.

Lietuvos Valstybės atkūrimo šventė „Dainuojanti Lietuva" organizuojama kovo 11-ąją.

Tradiciniu tapęs renginys „Pavasariniai žiedai" - tarsi trijų švenčių puokštė: Motinos diena, Marijos mėnesio pradžia, Darbo žmonių diena. Po Šv. mišių Kultūros centre sveikinamos mamos, joms daineles ir šokius skiria vaikų kolektyvai, koncertuoja Kultūros centro kolektyvai.

Folkloro ansamblis gegužės mėnesį vakarais koplyčioje gieda gegužines litanijas, o po to koplyčios sodelyje vyksta gegužinės.

Vaikystės šventėje „Žemės vaikai" dalyvauja vaikų meninės veiklos kolektyvai iš Užusalių pagrindinės mokyklos, Karmėlavos B. Buračo gimnazijos, Jonavos mokyklų. Šventė prasideda kolektyvų eitynėmis per Užusalių gyvenvietę, vyksta vaikų priešinių konkursas ant asfalto „Piešiu vasarą", renginį veda vaikų pamėgtas personažas Merė Popins.

Rasų šventėje „Oi ta, ta kupolia graži.." gausu Rasos šventės tradicijų ir apeigų. Sveikinami ir ąžuolų vainikais vainikuojami bendruomenės Jonai ir Janinos, plukdomi vainikėliai, šokama ir dainuojama iki aušros.

„Ruduo ant savo sparnų atnešė šventę" skiriama Mokytojo dienai paminėti. Į renginį kviečiami buvę ir esami mokytojai, kartu su mokiniais koncertuoja Kultūros centro kolektyvai.

Adventinio vakaro „Adventinis vainikas" metu salė puošiama vainiku su keturiomis žvakėmis ir dekoratyviais sausainėliais, pagamintais iš druskos, miltų ir vandens. Vakaro metu rengiama įspūdinga žvakidžių paroda, siejama su Liucijos diena, kuri švenčiama prieš pat Adventą. Visą adventinį laikotarpį kultūros centre organizuojami adventiniai vakarojimai, mezgama, verpiama, giedamos adventinės, Kalėdinės dainos ir giesmės, rengiama adventinių darbų paroda.