Šilų kultūros centras


Adresas: Beržų g. 2A, Šilai, Šilų sen., Jonavos r., LT-55463

Renginių organizatorė: Rūta Liutkevičienė, tel. (8 603) 95373, el.p. silu.kultura@gmail.com

Šilų seniūnija garsi savo piliakalniais ir gamtovaizdžiais. Pačioje Šilų gyvenvietėje - Paberžės piliakalnis, kur organizuojami masiniai bendruomenės renginiai.

Kultūros centro pastatas, kadaise buvęs pienine, įsikūręs šalia Šilų jaunimo parko, naujai rekonstruotose patalpose naudojasi 40 vietų žiūrovų sale.

 

Mėgėjų meninės veiklos kolektyvai

Šilų kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Šilingė“ gyvuoja nuo 2016 metų. Dainininkėms tuo metu vadovavo Jurga Roličienė.

2018 m. pavasarį kolektyvas dalyvavo rajoninėje vokalinių ansamblių šventėje „Pavasario spalvos 2018“, kuris vyko Čičinų kultūros centre.

Nuo 2018 metų pabaigos kolektyvui vadovauja Rūta Liutkevičienė. Repertuare moterys dainuoja lietuvių liaudies, tautines ir estradines dainas.

Moterų ansamblis „Šilingė“ kasmet su savo programa pasirodo įvairiuose Šilų kultūros centro renginiuose, lauko šventėse.

Ansamblio narėms dainavimas – tai neatsiejama dalis nuo kasdienybės, tobulėjimas ir savęs ieškojimas.

 

Kolektyvas repetuoja antradieniais-ketvirtadieniais nuo 17 val. Šilų kultūros centre.

 

Renginiai

Organizuojant renginius, glaudžiai bendrabarbiaujama su seniūnija, bendruomene, Jonavos r. soc. paslaugų Šilų skyriumi, o taip pat ir su Jonavos lopšelio-darželio „Lakštingalėlė“ skyriumi “Šilelis“.

Kiekvieni metai tradiciškai pradedami Laisvės gynėjų, Valstybės atkūrimo ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimais.

Užgavėnės visuomet vyksta smagiai, po kurių pavasario lygiadienis Paberžės piliakalnyje pažadina visus iš žiemos miego.

Balandį Šilų ir aplinkinių kaimų gyventojams vyksta konkursas „Garbingiausias margutis“, kurio metu galima pasigrožėti įvairiais rankų darbo išmargintais kiaušiniais. Garbingiausio margučio autorius apdovanojamas per atvelykį (vaikų velykėles).

Per Jonines tradiciškai pasveikinami aktyviausi varduvininkai, dalyvaujantys saviveikloje ar kitaip prisidedantys prie kultūrinės veiklos.

Pati masiškiausia šventė – Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos minėjimas Paberžės piliakalnyje. Į šį renginį atvyksta ne tik Šilų, bet ir aplinkinių kaimų gyventojai bei svečiai iš miesto. Šventės metu vyksta įvairios atrakcijos vaikams ir suaugusiems, koncertinėje dalyje pasirodo meninės veiklos kolektyvai ir profesionalūs atlikėjai. O Liepos 6-ąją piliakalnyje giedamas LR himnas, akcijos „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ metu.

Po švenčių ir minėjimų liepos pabaigoje Šilų seniūnijos parke vyksta menų diena, įtraukianti vietinius į kūrybos terapiją. Rugpjūtį organizuojamos įvairios vaikų užimtumo veiklos.

Po vasaros renginių seka rudens lygiadienio minėjimas, skirtas baltų vienybės dienai.

Spalio mėnesį vyksta pagyvenusių žmonių šventė ir šiurpnakčio renginys vaikams arba jaunimui.

Na, o nauja tradicija tapo pyragų diena, vykstanti lapkričio mėnesio pradžioje, kurios metu ragaujami vietinių pagaminti pyragai ir aukojamos lėšos vargstantiems Šilų seniūnijos gyventojams.

Gruodis pradedamas su visų laukiama Šilų eglutės įžiebimo švente. Adventinė vakaronė suburbia žmones ramybei ir susikaupimui. Metai baigiasi šventiniais sveikinimais ir linkėjimais.

Siekiant įvairovės, pagal gyventojų poreikį, kasmet atsiranda naujų renginių, kurie tampa tradicija arba atmetimo būdu pasilieka praeityje. Bet kiekvieni metai būna kitokie, su naujais iššūkiais, pasiekimais, mažais ar didesniais žingsniais tobulėjimo link.