Projektas ,,Lygybės medis“ – laikas, kai meno galia gydo širdis

Praėjusią savaitę kultūros centre apkabinimais ir šiltais linkėjimais baigtas edukacinis teatro projektas ,,Lygybės medis“.

Keturias dienas įvairią socialinę atskirtį patiriantys ugdymo įstaigų auklėtiniai kartu dalyvavo kūrybinėse veiklose, mokėsi bendrauti, o galiausiai sukūrė savo teatrinius pasirodymus, kuriuos pristatė paskutinę projekto dieną. Pasirodymuose išryškėjo šiais metais nagrinėta laisvės tema. Apie laisvę vaikai kalbėjo kūno kalba ir mimika, žodžiais ir dainomis, piešiniais ir vaizdiniais, kūną išlaisvinančiais šokių judesiais. Vis dėlto svarbiausi čia buvo ne rezultatai, o procesas, kurio metu projekto dalyviai galėjo būti savimi. Galėjo jaustis gerbiami ir mylimi tokie, kokie jie yra.

Su vaikais dirbo ir geriausių emocijų dovanojo aktorius Raimondas Klezys, aktorė Eglė Valadkevičiūtė, aktorius ir režisierius Darius Armanavičius, šokėja, choreografė Gabija Blochina. Meno profesionalams teko užduotis dirbti su Jonavos ,,Neries“ pagrindinės mokyklos, Jonavos ,,Lietavos“ pagrindinės mokyklos, Jonavos r. Ruklos Jono Stanislausko pagrindinės mokyklos-daugiafunkcio centro, Jonavos vaiko ir šeimos gerovės centro, Jonavos r. neįgaliųjų veiklos centro, Kauno kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro ugdytiniais.

,,Lygybės medis“ – išskirtinai jautrus ir gilus projektas, kuris paliečia kiekvieną prie jo prisidėjusį. Todėl tikimės toliau puoselėti ,,Lygybės medžio“ deklaruojamas vertybes ir kurti sąlygas vaikams, patiriantiems socialinę atskirtį, jautis visaverčiais, reikalingais ir unikaliais.

Jonavos kultūros centras dėkoja Lietuvos kultūros tarybai ir Jonavos rajono savivaldybei, tikinčiomis meno galia ir remiančioms šį kasmetinį renginį.