KC folkloro ansamblis ,,Laduta

Liepos 15-23 dienomis Jonavos savivaldybės KC folkloro ansamblis ,,Laduta" dalyvavo XII-ajame tarptautiniame muzikos ir šokio festivalyje ,,MONTENEGRO SUMMER FEST" Juodkalnijos mieste  Budvoje.

Festivalio pasirodymams  buvome parengę Jonavos krašto autentinę programą, kurią paįvairinom ir kitų Lietuvos regionų šokiais ir dainomis. Kelionė autobusu truko dvi dienas. Pravažiavę Lenkiją ir pasiekę Slovakiją, nakvynei apsistojome Bratislavoje. Antrąją kelionės dieną judėjome link Vengrijos ir Serbijos. Šių šalių pasienio postuose teko praleisti apie šešiatą valandų, tad  Ladutos šokėjai nesnaudė – sumanė prasišokti pritraukdami nemažą būrį pasienyje ,,vakarojančių” keliautojų. Atsisveikinę su Vengrija ir Serbija, liepos 17 dieną atvykome į Juodkalnijos turizmo sostine pramintą Budvos miestą. Antras festivalio rytas prasidėjo kelione laivu į Šv. Stefano pusiasalį, kurios metu mėgavomės pritrenkiančiais žmogaus nepaliestos gamtos vaizdais.

Išsimiegoję ir pailsėję nuo sekinančios Juodkalnijos kaitros, ryte susibūrėme į viešbučio kiemelį koncerto repeticijai.Vakarop, pasirėdę tautiniais kostiumais, nešini Lietuvos trispalvę ir Ladutos vėliavą, pakilia nuotaika, sutartinai traukdami lietuviškas dainas  keliavome link senamiesčio į koncerto vietą . Buvome maloniai nustebinti sulaukę ypatingo dėmesio ir pasveikinimų tiek einant eisenoje, tiek koncertų metu. Draugiškų ir šiltų jausmų paliesti, atsidėkodami už dėmesį, kartu pašokti lietuvių liaudies šokių kvietėme susirinkusius į mūsų pasirodymus. Viešnagę Juodkalnijoje pababaigėme visos dienos ekskursija į Perasto bažnyčią, plaukimu Kotoro įlanka, apsilankymu Kotoro mieste.

 Už pasitikėjimą ladutiečiais, garsinant Jonavą  ir Lietuvą per gimto krašto folklorą svečioje  šalyje, už galimybę susipažinti su Juodkalnijos istorija ir kultūrine įvairove tariame AČIŪ Jonavos savivaldybės KC direktoriui Sergejui Jefimenkai.