Mažoji Dainų šventė Jonavoje

Praėjusį savaitgalį į Jonavą vėl grįžo jau tradiciniu tapęs Tarptautinis chorinės muzikos ir liaudies šokių festivalis „Čia mes laimingi“. Šis, jau dvyliktą kartą vykęs, renginys sukvietė virš 400 dalyvių. Festivalyje dalyvavo 16 chorų ir liaudies šokių kolektyvų iš Jonavos, Kėdainių, Vilkaviškio, Raudondvario, Samylų, Kaišiadorių, Palangos, Naujosios Vilnios, Panevėžio ir kt miestų bei miestelių.

 

Žiūrovams savo šalies muzikinę įvairovę atskleidė Estijos „Jogevos“ kamerinis choras (meno vadovė ir dirigentė Merike Katt) bei Sakartvelo respublikos, Zugdidi savivaldybės folkloro ansamblis „Odoia“ (vadovas Orestas Sitchinava).

 
Festivalio koncertai vyko Ukmergėje, Birštone, Ramučiuose, Jonavoje, Panoteryse ir Kulvoje. Gala koncerte „Čia mes laimingi“ skambėjo jungtiniai kūriniai chorams bei jungtiniai šokiai atliekami vyresniųjų ir senjorų šokių grupių. Tris dainas chorai atliko akomponuojat profesionaliems atikėjams: gitaristui, kompozitoriui Aleksandrui Duniui, perkusininkui Arkadijui Gotesmanui ir solistei, menininkei Skaidrai Jančaitei. Chorams akomponavo Panevėžio muzikinio teatro pučiamųjų orkestras „Garsas“ (dirigentas Martynas Bražas).

 
Festivalio „Čia mes laimingi“ metu žiūrovams ir klausytojams buvo pasiūlyti trumpi, miestui neįprasti, reklaminiai koncertai Rimkų mikrorajone, Sąjūdžio aikštėje ir Ramybės skvere.

 
Organizuodamas šį tarptautinį renginį, Jonavos kultūros centras siekia ne tik populiarinti chorinę muziką bei liaudies šokį, bet ir užtikrinti nenuginčijama tradicija tapusios Lietuvos dainų šventės, UNESCO pripažino žmonijos žodinio ir nematerialaus kultūros paveldo šedevro, tradicijų tęstinumą.