Jonavos rajono menininkų parodos atidarymas

Tradicinėje 2019 metų pabaigos parodoje gruodžio 6 dieną, Jonavos kultūros centro Meno galerijoje, eksponuojami Jonavos rajono menininkų kūrybiniai darbai. Dvidešimt vienas menininkas kviečia rajono bendruomenę susipažinti su savo naujausiais darbais.

Čia rasite buities prietaisų, laikrodį, muziką skleidžiančių paveikslų, meno dirbinių, keramikos, porceliano, nišą rakandams susidėti, simbolinę raudoną arką, stiklo darbų  ir kt. Parodos atidarymo metu menininkai pasakojo savo darbų atsiradimo istorijas, aplinkybes, daiktų panaudojimo paskirtį, vertę, savo gyvenime vykstančias aktualias naujienas ir kitą įdomią informaciją.

Jonaviečių 2019-ųjų tapybos darbų parodoje pagrindinis požymis yra subjektų susiliejimas. Darbai yra siurealistinio stiliaus, juose vyrauja ryškios spalvos, raštai, žodžiai, iškarpos, kurias atsiskleidžia šviesos žaismas. 

JKC direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai Jurgita Serapinė pristatė šiuos menininkus: Aidarą Merkevičių, Andrių Šukutį, Artūrą Rimkevičių, Auksę Draugelienę, Danutę Linkevičienę, Editą Danielienę, Eitvydę Pranevičienę, Eugenijų Lugovojų, Feliksą Paulauską, Gintarę Tilūnaitę, Ingą Šišovienę, Janiną Celiešienę, Neringą Dambrauskaitę, Petrą Beniulį,  Rasą Didaitę, Saulių Sabaitį, Vaidą Butą, Vytautą Butą, Vaivą Druseikienę, Vladimirą Nikonovą, Zitą Guogienę, Kamilę Verikienę.

Kviečiame jonaviečius, aplankyti parodą ir kartu su menininkais pasivaikščioti: po senamiestį, miško laukymę, kemsynus, prisiminti vasarą-birželį, žiemą senus medžius Neries pakrantėje, surasti surūdijusį raktą ir atrakinti užrakintos svajones, ekstazę... Prisiminti senolių austas tautiniais raštais juostas, vaikų džiaugsmus, pamatyti namus tarsi laivus pavargusius nuo laiko, uždegti šviesą ir sustoti ties Ikonomis, „Te neišsenka žemiškos gėrybės“. Nuostabu matyti ir jausti, kaip muzika ir žodžiai tapytojo rankose virsta matoma nuotaika, išgyvenimais ir lieka kiekvieno parodos lankytojo širdyje lyg pirmas sniegas...Čia išvardinau daugelį eksponuojamų menininkų darbų pavadinimų, sekite užrašus ir rasite.

Smagu buvo stebėti jauną dailininkę Gintarę Tilūnaitę. Kodėl? Nes jos lūpdažis buvo tokios pat spalvos, kaip nutapytos merginos drobėje. Dailininkės dėvimi marškinėliai atitiko paveikslo spalvas ir maža jo kopija švietė ant krūtinės. Niekaip nesumaišysi dailininkės su kitais menininkais ir tikrai žinosi, kieno šis darbas ir kas jo autorius. Puikus marketingas ir pagarbos vertas pavyzdys! Mokykimės gerbti savo darbą ir nebijokime  reklamuotis. Dailininkė Gintarės Tilūnaitės pakvietė parodos lankytojus ir kolegas aplankyti jos šeimos (kartu su tėvu Vaidu Tilūnu) parodą OCEAN OF LIFE, gruodžio 11 d., 19,30 val. KABLYS + KULTŪRA, Kauno g. 5,  Vilniuje.

Jonavos rajono menininkų darbų pagrindinė parodos idėja, kuri išprovokavo daugybę lankytojų spėlionių, ką menininkai norėjo „pasakyti“? Labai paprasta - lietuviški raštai ant drobės su žodžiais. Tekstai. Puošnūs bibliniai užrašai. Drobėse skamba muzikos garsų vibracijos, ornamentika, spalvų bei formų žaismė. 

Linkiu, kad tai galėtų būti puikios dovanos, galinčios suteikti prasmę, meno gerbėjams ir kūrėjui, pasitinkant 2020-uosius!

Paroda vyks iki 2020 m. sausio 3 dienos.

Eitvydė Pranevičienė

AlioJonava straipsnis: http://www.aliojonava.lt/story/3196/jonavieciu-menininku-parodoje-daugybe-isprovokuotu-spelioniu