Baltijos kelio 30-metis

Kas žino pasauly gražesnį dar kelią, na kas, Kuris būtų šitaip sujungęs ištiestas rankas? O jų milijonai! Trys Baltijos sesės, trys šalys Išėjo tą dieną į didįjį žydintį kelią..

Prieš 30 metų rugpjūčio 23 d. lygiai 19 val., pasigirdus radijo signalams, šimtų tūkstančių žmonių grandinė nusidriekė nuo Gedimino bokšto Vilniuje per Ukmergę, Panevėžį, Pasvalį, Bauskę, pro Laisvės paminklą Rygoje, iki Hermano bokšto Taline.  Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojai susikibdami rankomis sudarė gyvą grandinę per Baltijos valstybes, taip simboliškai atskirdami Baltijos valstybes nuo Sovietų Sąjungos, išreikšdami norą būti laisvais. Spėjama, kad iš viso kelyje stovėjo apie 2-2,5 mln. žmonių, iš jų apie 1 mln. – iš Lietuvos.

Taip ir šiandien, 2019 m. rugpjūčio 23 d., Panevėžys-Vilnius 90,1 km. atkarpoje susirinko apie 500 žmonių, susikibo rankomis ir parodė, jog mums, Lietuvos ir jos gyventojų laisvė bei nepriklausomybė yra labai svarbi, vienybė mus lydi. Atvykę į vietą visi galėjo pasiklausyti Jonavos rajono kultūros centro politinių kalinių ir tremtinių choro “Viltis” atliekamų dainų, sveikinimo žodžius tarė Jonavos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Eugenijus Sabutis, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininko brigados vyresnysis leitenantas Romas Jonaitis, tremtinė, visuomenės veikėja Veronika Gabužienė. Visi susirinkusieji kūrė meninę instaliaciją “Baltijos sėsės”, kurią paliko prie atminimo kryžiaus.

Vakare visi rinkosi į Sąjūdžio aikštę Jonavoje, kur vyko šventinis minėjimas, kurio metu kalbėjo Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius, politologas dr. Laurynas Kasčiūnas, Baltijos kelio organizatorius Vygaudas Juknelis. Viską vainikavo žmonių sustojimas į gyvąją grandinę ir Tautiškos giesmės giedojimas ir vakaro kuliminacija tapo “Švieso laužas”. Po šventinio minėjimo visi susirinkusieji žiūrėjo filmą “Emilija iš Laisvės alėjos”. Saugokime Lietuvą, būkime vieningi!