Atšvęstos jubiliejinės – trisdešimtosios Joninės

Joninės Jonavoje 2019

Birželio 23-ąją Jonavoje, Joninių slėnyje, atšvęstos jubiliejinės, trisdešimtosios Joninės. Nuo pat ankstaus ryto čia vyko Žvejų varžybos Rimanto Sinkevičiaus taurei laimėti, šurmuliavo prekybinė mugė, veikė atrakcionų ir batutų parkas. Nuo 19 val. prie simbolinių vartų į šventės vietą grojo Jonavos kultūros centro filialų kapelos, vėliau savo muzikinę programą perkėlusios į didžiąją sceną.

Koncertą pradėjo Jonavos kultūros centro bei filialų kapelos, folkloro ansambliai, šokių kolektyvai. Pirmieji į sceną lipo „Ramtatukai“, po jų pasirodė: „Varūna“, „Drobulė“, „Junda“, „Gija“, „Laduta“, „Širvinta“, „Letaukėla“, „Kraitė“ ir „Varpena“, šią dalį vainikavo jungtinis kolektyvų bei jų vadovų kūrinys, skirtas visiems Jonams ir Janinoms. Jono sodyboje viso renginio metu vyko ristynių čempionatas, kalvis kalė Jonų respublikos monetas, Krašto muziejus užsiėmė edukacinėmis programomis, atėjusieji galėjo įsigyti žalvario papuošalų arba šiaudinių gaminių, buvo verdamas muilas, žaidžiami tradiciniai žaidimai, visi Jonai ir Janinos turėjo galimybę užsiregistruoti Jonų raštinėje. 

Didžiojoje scenoje buvo apdovanoti ir ryte vykusių žvejų varžybų prizininkai, ir Jonavos kultūros centro puslapyje vykusių konkursų dalyviai: gražiausio vainikėlio bei populiariausio Jono ar Janinos. Po simbolinių sveikinimų scenoje pasirodė grupės „Elnio rago miškas“, Aistė Smilgevičiūtė ir „Skylė“ bei „Žalvarinis“. Renginio vedėjai Livija Gradauskienė ir Paulius Skučas kartas nuo karto nusikeldavo į Jono sodybą, kurioje amatininkus bei svečius kalbino reporteris Gediminas Gutauskas, o visa renginio transliacija buvo rodoma ne tik per didžiulį, 24 kvadratų ekraną, bet transliuojama ir puslapiuose „Kas vyksta Kaune“ bei „Delfi TV“.

Artėjant vidurnakčiui sveikinimo žodžius tarė Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius bei Jonų respublikos prezidentas Jonas Sirvydis, į orą paleisti trys simboliniai pirotechnikos šūviai už viso pasaulio ir Lietuvos Jonus ir Janinas, už Jonų Respublikos prezidentą ir jį gerbiančius  žmones bei  už Jonų ir Janinų sostinę, Jonavos Respubliką ir visus mylinčius Jonavą! Po šios dalies vyko vasarvidžio misterija „Esame baltai“, siužetinę liniją paįvairino lazerių ir pirotechnikos elementai, ant kalno vykę fakyrų pasirodymai, kurių uždegtus ženklus misterijos vietoje formavo žmonės su deglais, teatralizuota riterių kova bei šokiai. Misteriją vainikavo šventiniai fejerverkai, po jų publika linksminosi su Sauliumi Prūsaičiu ir grupe, naktišokiai vyko su Arny M ir Dj Po.

Svarbu paminėti, kad buvo siekta ir „Daugiausiai vienu metu paleistų tradicinių Joninių vainikėlių viename vandens telkinyje“ rekordo, kurį įgyvendinti padėjo kultūros centro bei filialų nariai, vietiniai gyventojai.

Viso Jonavos kultūros centro vardu norime padėkoti rėmėjams: UAB „Jonavos hidrotechnika“, UAB „Justigna“, Juditos Vainilavičienės individualiai įmonei, kavinei-restoranui „Jonavos Vara“, „Aure“ sezoniniam dekorui, Oksanos Solugovienės gėlėms,  MB Gintarinis taksi, Guru Cafe, Lux kebabai, Taksi Modesta, studijai „Figūra“, UAB „Verslo tiltas“, UAB Baltasis pyragas, UAB „Namų tekstilė“, MB „Technogreitis“, grožio salonui „Austėja“, Ryčiui ir Karolinai Varonavičiams, Pizza time, Turgaus kepyklėlei ir, žinoma, visiems partneriams, dalyviams bei kitiems, prisidėjusiems prie šventės įgyvendinimo!