Chorinės muzikos ir šokių festivalis „Šviesa amžinoji dainos

XI Tarptautinis chorinės muzikos ir šokių festivalis „Šviesa amžinoji dainos“, pirmą kartą per festivalio gyvavimo istoriją įtraukęs šokius, vyko gegužės 24-26 d. Jonavoje, Joninių slėnyje.

Festivalyje dalyvavo 9 chorai ir šokių kolektyvai iš Lietuvos, jiems akompanavo gyvo garso orkestras, sulaukėme svečių iš Moldavijos ir Estijos. Iš viso džiaugėmės gausia, daugiau nei 340 muziką ir šokį puoselėjančių žmonių draugija.
Pirmąją renginio dieną edukacinius užsiėmimus vaikams ir jaunimui „Balso galimybių pažinimo paslaptys“ vedė Aušra Liutkutė Povilaitienė (sopranas), užsiėmimuose dalyvavo Šveicarijos kultūros centro vaikų pop choras „Spindulėliai“, vaikų pop choras „Šuldu Buldu“, J. Ralio gimnazijos solistės, duetas, trio bei choras.
Antroji festivalio diena prasidėjo 16 val. šventine eisena nuo Jonavos kultūros centro Žeimių, Vasario 16-osios, Sodų gatvėmis iki Joninių slėnio. Koncertą vedė operos solistas Liudas Mikalauskas. Šokių kolektyvų pasirodymus iš Lentvario, Trakų, Kaišiadorių ir Jonavos keitė choristų balsai iš Kėdainių, Jurbarko, Kazlų Rūdos, Ukmergės, Samylų, Domeikavos, Jonavos, chorams akompanavo Panevėžio pučiamųjų orkestras „Panevėžio garsas“. Žiūrovams savo šalies muzikinę įvairovę atskleidė Jõgevos kamerinis choras bei Moldavijos dainų ir šokių folkloro kolektyvas „Smuglenca“.
Trečiąją festivalio dieną moldavų šokių ir dainų folkloro kolektyvas „Smuglenca“ vyko į Šlienavos pagrindinę mokyklą kur gražiausiomis savo dainomis dalinosi su Kauno rajono gyventojais bei Samylų kultūros centro moterų choru „Žaisa“.
Viso Jonavos kultūros centro vardu norime padėkoti Jonavos r. Policijos komisariatui už šventinės eisenos lydėjimą, Jonavos r. savivaldybės kultūros centro mišriam chorui „Žemyna“, Jonavos r. savivaldybės kultūros centro moterų chorui „Guoba“, Jonavos r. savivaldybės kultūros centro liaudiškų šokių grupei „Varūna“, Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokyklos jaunių chorui, kameriniam chorui „Ave Musica“ iš Kėdainių, moterų chorui „Lelija“ iš Jurbarko, mišriam chorui „Viltis“ iš Kazlų Rūdos, moterų chorui „Žemyna“ iš Ukmergės, moterų chorui ,,Žaisa” iš Samylų, mišriam chorui „Versmė“ iš Domeikavos, vyresniųjų liaudiškų šokių grupei ,,Lendvarė“ iš Lentvario, vyresniųjų liaudiškų šokių grupei ,,Nava“ iš Aukštadvario, vyresniųjų žmonių šokių kolektyvui „Savingė“ iš Kaišiadorių, svečiams: kameriniam chorui „Jõgeva“ iš Estijos ir šokių bei dainų folkloro kolektyvui „Smuglenca“ iš Moldavijos, ir, žinoma, kiekvienam prisidėjusiam ir atėjusiam!