Mišrus choras „ŽEMYNA“


Choro devizas: Mūsų dainos skamba ir skambės!

Pradžia: Mišrus choras susikūrė 1967 m. Jonavos azotinių trąšų gamykloje „Azotas". 1986 m. kolektyvui suteiktas „Žemynos" vardas. Nuo 1995 m. choras įsiliejo į Jonavos Kultūros centro meninių kolektyvų gretas.

Nariai: Žemyniečiai - įvairaus amžiaus ir profesijų atstovai, chorinio meno mėgėjai, vienijami pomėgio dainuoti, turiningai praleisti laisvalaikį, puoselėjantys savo choro tradicijas. „Žemyna" vienija virš 30 chorinės muzikos mėgėjų.

Veikla ir pasiekimai: Kolektyvas savo dainomis džiugina rajono gyventojus, dalyvauja visose respublikinėse Dainų bei Pasaulio lietuvių dainų šventėse, koncertuoja Lietuvos miestuose ir kaimuose. Jau tapo tradicija kasmet rengti Kalėdinius ir Motinos dienai skirtus koncertus Jonavos mieste ir rajone. Nuo 2004 m. choro iniciatyva Jonavos KC organizuojamas tarptautinis chorų festivalis „Šviesa amžinoji dainos", kuriame dalyvauja žinomi respublikos kolektyvai ir svečiai iš užsienio. Choras nuolat rengia naujas programas, dalyvauja jungtiniuose muzikiniuose projektuose, atlieka įvairių žanrų ir laikmečių kūrinius, gilinasi į skirtingų šalių muziką.

„Žemynos" atliekami kūriniai skambėjo tarptautiniuose festivaliuose Bulgarijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Vokietijoje ir Korėjoje, Vidurinės Azijos miestuose bei Rygoje, Leningrade, Tbilisyje, Jerevane, Sočyje, Murmanske, Archangelske, Čekijoje.

Choro vadovė: Violeta Michelkevičienė

Chormeisterė: Rita Benošienė

Koncertmeisterė: Skaidrė Reznikovienė, chormeisterė Rita Benošienė

Solistė: Ainė Kvedaravičienė.

Kontaktai:  Choro vadovė Violeta Michelkevičienė, tel. 8-63606037, el.paštas: euvioleta@gmail.com