Mišrus choras ŽEMYNA


Jonavos rajono savivaldybės kultūros centro mišrus choras „Žemyna“

Choras įkurtas: 1967 gegužės mėn.

Vadovė: Solveiga Maslauskaitė

Repeticijos:  Pirmadienis 18-20 val. 209 kab.

                      Trečiadienis 18-20 val. 209 kab.

Koncertmeisterė: Adrijana Juškevičienė

 Istorija: ( koncertai, kelionės, pagrindiniai renginiai, iniciatyvos, tradicijos ir kita informacija  iki 2022m.)

 Choro istorija neatsiejama nuo stambiausios rajono įmonės trąšų gamyklos „Azotas“ (dabar AB „Achema“) raidos. Sovietmečiu (1967 m.) susikūręs choras - ryškus lietuvių dainos ir tautinės kultūros propaguotojas - greitai pasiekė pakankamai aukštą meninės brandos lygį ir jau 1985 m. Dainų šventėje rajono centrų grupėje pelnė geriausio kolektyvo vardą. Po metų, žinomo visuomenės veikėjo E. Simanaičio siūlymu, kolektyvui suteiktas  „Žemynos“ vardas.

Nuo choro sukūrimo iki šių dienų, už aukštus muzikinius pasiekimus, choristai dėkingi ilgamečiams choro vadovams: Romui Kazlauskui, LR nusipelniusiam artistui Aleksandrui Buziui, nusipelniusiam  mokytojui Donatui Jokūboniui, Dalei Asadauskaitei, Rasai Daunorienei, Violetai Michelkevičienei, Solveigai Maslauskaitei.

Choristai yra tikroji choro stiprybė.  Šiandieninis „Žemyna" vienija apie 27 įvairaus amžiaus ir profesijų atstovus, chorinės muzikos mylėtojus. Kolektyvas savo dainomis džiugina rajono gyventojus, dalyvauja visose respublikinėse Dainų bei Pasaulio lietuvių dainų šventėse, koncertuoja Lietuvos miestuose ir kaimuose, talkina Jonavos kultūros centro renginiuose. Nuolat rengia naujas programas, dalyvauja jungtiniuose muzikiniuose projektuose, atlieka įvairių žanrų ir laikmečių kūrinius, gilinasi į skirtingų šalių muziką. Jau tapo tradicija kasmet rengti Kalėdinius, Motinos dienai, kultūros dainai ir kt. skirtus koncertus Jonavos mieste ir rajone.

Choro repertuarą sudaro  lietuvių liaudies, bei Lietuvos ir užsienio kompozitorių kūriniai. „Žemynos" atliekami kūriniai skambėjo tarptautiniuose festivaliuose Korėjos Liaudies Demokratinėje Respublikoje, Italijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Bulgarijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Čekijoje. 

2004 m. inicijuotas tarptautinis chorų festivalis „Šviesa amžinoji dainos“. 2013 m. festivalio renginiai jau vyko ir Kauno regione. Programa kaskart pasipildydavo naujomis veiklomis: įjungiami profesionalūs solistai,  jaunučių, jaunių ir jaunimo chorai, organizuojami seminarai chorų vadovams ir kt.  Chorams akomponavo ir koncertines programas parengė pučiamųjų instrumentų orkestrai: Valstybinis pučiamųjų orkestras „Trimitas“, Kauno pučiamųjų orkestras „Ąžuolynas“ ir  pučiamųjų orkestras „Panevėžio garsas“. Festivalyje jau dalyvavo chorai iš Bulgarijos, Latvijos, Lenkijos, Rusijos, Baltarusijos, Estijos ir kt. šalių. Vėliau šis festivalis peraugo į Tarptautinį dainų ir šokių festivalį „Čia mes laimingi“.

2014 m. „Žemynos“ kolektyvas įsigijo archeologinius kostiumus: (V-VIII a.) kostiumus  moterims bei Vikingų epochos (IX-XII a.) kostiumus vyrams. Kolektyvo nariams buvo organizuojamos edukacinės programos. Jų metu choristai supažindinti  su archeologiniu kostiumu, aksesuarais, bei dėvėjimo ypatumais. Vyko edukacijos supažindinant su pintinėmis bei  vytinėmis juostomis, bei jų audimo subtilybėmis.

Pasiekimai:   

Choras „Lietuvos suaugusiųjų chorų konkurse 2017 m. chorui „Žemyna“ buvo suteikta II meninio lygio kategorija ir laimėta 2-oji vieta  bei dvi nominacijos II-me ture – už lietuvių kompozitorių kūrinių atlikimą ir už sceninį įvaizdį.

2019 m.  mišrus choras „Žemyna“ spalio 17-20 d. dalyvavo tarptautiniame „Claudio Monteverdi“ chorų konkurse Venecijoje, E ir B kategorijose pelnė du I laipsnio Bronzos diplomus.       

 

 Atnaujinta 2024 05 14