Meno galerija


Kultūros centro meno galerija savo veiklą pradėjo 2004 metais. Nuo 2006 metais galerija kasmet organizuoja dailininkų plenerą „Dėmės“. Per beveik du dešimtmečius galerijoje sukomplektuota ir paruošta eksponavimui mobili tapybos darbų paroda. 2010-2012 metais buvo organizuojami skulptorių plenerai. Jų metu sukurta 15 akmeninių skulptūrų, kurios puošia Jonavos miesto rekreacines zonas.
Kasmet meno galerijoje suorganizuojama virš 20-ties individualių ar grupinių parodų, vyksta kameriniai koncertai, pokalbių vakarai, edukaciniai renginiai. Tradiciškai, metų pabaigoje galerijoje eksponuojama Jonavos menininkų darbų paroda.
2020 m. meno galerija laimėjo Europos struktūrinių fondų bendrai finansuojamą projektą „Kūryba – mano viltis: žmonių su negalia integravimas į sveiką visuomenę kultūrinėmis priemonėmis“ Tikslinė projekto grupė orientuota į vieną labiausiai socialinę atskirtį patiriančių asmenų grupę – neįgaliuosius jaunuolius, turinčius fizinę, sensorinę, protinę ir psichinę negalią. Projekto tikslas – skatinti neįgaliųjų užimtumą ir saviraišką, mažinant jų socialinę atskirtį per kūrybinę veiklą. Įgyvendinant pirmąjį projekto etapą 2020 m. buvo įrengta moderni, kūrybiškumą skatinanti edukacinė erdvė, įsigyta reikiama įranga ir baldai. 2021-2023 m. galerijoje bus suorganizuota 40 edukacinių užsiėmimų/sociokultūrinių renginių ir 1 išvykstamoji, kūrybinė/meninė stovykla.
Nuo įsikūrimo pradžios JKC meno galerija tapo reikšmingu kultūros ir meno židiniu Jonavos mieste ir traukos centru menininkams.
Galerijos erdvė idealiai tinka seminarų, susirinkimų, kūrybinių dirbtuvių, kamerinių renginių organizavimui, Didžiausias galimas sėdimų vietų skaičius – 100, plotas - 200 kv. m. , nuomos (komerciniams renginiams) kaina - 20 Eur/val.

Meno galerijos lankymo laikas: I-IV 10.00 - 19.00, V - 10.00 - 18.00

ŠIUO METU EKSPONUOJAMOS PARODOS

  ,,Tai dviejų kūrėjų, kolegių, draugių paroda reflektuojanti kasdienybę. Vaizdų, dėmių ir spalvų kolaboracija ir analizė. Kantrybės išbandymas." - taip savo parodą anotuoja pačios kūrėjos, kviečiančios ketvirtadienio vakarą pasišnekučiuoti apie kūrybos atsiradimą jų gyvenime, menininko kelio pasirinkimą, šiuolaikinio meno konceptualumą, jo reikšmę šių dienų pasaulyje ir viską kas Jums įdomu.
Renginys vyks Jonavos kultūros centro Meno galerijoje.
Renginys nemokamas, finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos ir Jonavos rajono savivaldybės.

Įtampa ir bėgimas tampa kasdienybe - paėmus teptuką į rankas lyg viskas susistato į savo vietas…apie tai ši paroda - minčių laisvę, ramybę ir pozityvumą.  

 Sakoma, jog menas – tai kūrėjo kelias į savo kūrinį. Šį kelią pamatyti ir pastebėti nėra paprasta ir lengva, kartais tai užtrunka daugybę metų ar net visą gyvenimą iki momento kol žmogus nepatenka į sąlygas, leidžiančias tai pajusti.

Ši istorija – būtent tokia. Apie tai, kad galima tiesiog gyventi. Iki tam tikro momento, kai supranti, jog nekurti nebegali. Nes jei menas gyvena tavyje tuomet kur bebūtum, kuo begyventum, ko besiektum ir kur link eitum – pasivys jausmas, jog kurti privalai.